ACCEPTERAT PRIS!
Det första vi möts av när vi kliver in i bostaden är den luftiga atmosfären och ljuset som strålar in genom de stora fönsterpartiet. Fortsätter vi in i vardagsrummet så möts vi av en helt magisk vy över höstlöven som färgar träden på Långholmen och längs Pålsundskanalen kan vi se äldre träbåtar som ligger längs vattnet, något som bidrar till områdets charm och måste upplevas på plats för att förstå. Här kommer vi högt upp och samtidigt har vi ett helt insynsfritt läge, närmsta grannen är på Långholmen.
Vackert ljust trägolv är genomgående i bostaden, klassiskt vita väggar och en perfekt planlösning som gör det möjligt att utnyttja varje kvadratmeter av denna kompletta etta. Här får ni ett stilrent och praktiskt kök med god förvaring och ett fräscht vitkaklat badrum. Gott om förvaring har ni i hallen, det finns även ett vindsförråd och gemensam tvättstuga i fastigheten.
Helt enkelt en fantastisk bostad belägen i en förening som äger marken, har ordnad ekonomi, lågt belånade med 0 långfristiga skulder, låga avgifter (inga planerade avgiftshöjningar) och dessutom ett högt läge i attraktiva Högalid!